Wsparcie finansowe dla innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie
Europejskie partnerstwo innowacyjne na rzecz wydajnego i zrównoważonego rolnictwa (EIP-AGRI) stworzono w 2012 r. W ramach EIP-AGRI rolnicy, doradcy, naukowcy, osoby prowadzące działalność gospodarczą związaną z rolnictwem, organizacje pozarządowe i inne podmioty współpracują ze sobą jako partnerzy innowacji w rolnictwie i leśnictwie. Razem tworzą oni ogólnounijną sieć EIP. Siecią EIP-AGRI kieruje Komisja Europejska (Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich), którą wspiera punkt obsługi EIP-AGRI.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadziła w terminie 16 listopada 2018 – 14 stycznia 2019 r. nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania M16 "Współpraca" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Dofinansowanie przyznawane jest na wsparcie funkcjonowania grup operacyjnych na rzecz innowacji (EPI) oraz realizację przez te grupy projektów, które prowadzą do opracowania nowych rozwiązań w zakresie nowych produktów, praktyk, procesów, technologii, metod organizacji i marketingu w sektorach: rolnym, spożywczym i leśnym.
W dniu 20 grudnia 2019 r. w siedzibie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie podpisano umowę dotacji dla projektu Grupy Operacyjnej Epi Wijewo.pl
Na podpisaniu umowy obecni byli: Tomasz Sztuder i Agnieszka Sztuder reprezentujący ZWD Sztuder s.c. oraz pozostałych członków Grupy Operacyjnej oraz Alicja Brdyś z firmy doradczej Alinex. Projekt pod nazwą: "Wzrost konkurencyjności spółki na rynku drobiarskim poprzez wdrożenie innowacji dotyczącej wylęgu piskląt" spośród 12 beneficjentów zajął 5 miejsce.